Piąty dzień Tygodnia Bibliotek 

 
 

Piąty dzień Tygodnia Bibliotek

W dniach 2 kwietnia - 5 maja w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym PG w Przedborzu we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. M. Konopnickiej zorganizowano konkurs literacki pt. "Biblioteka moich marzeń". Konkurs odbył się w ramach obchodów V edycji Tygodnia Bibliotek ogłoszony przez Ministerstwo Kultury.
Jury w składzie: Agnieszka Gniewosz, Wioletta Kowalska, Małgorzata Bilska-Janowska wyłoniło i przyznało wyróżnienia:
- I miejsce - Klaudia Hyska kl. IIe
- II miejsce - Karolina Trenda kl. I d, Diana Włodarczyk kl. IIId
- III miejsce - Beata Ślusarczyk kl. IIa
Wyróżnienie Jolanta Będkowska kl. I d
Za udział:
1) Elżbieta Ziarkowska kl. II a
2) Ewelina Stolecka kl. III e
3) Aleksandra Resiak kl. I d
4) Aleksandra Paździerska kl. IIIe
5) Alicja Kwaca kl. II e
6) Renata Kawka kl. IIe
Wszystkie osoby biorące udział w konkursie zostały nagrodzone. Nagrody w postaci książek ufundowane przez MBP wręczał Sekretarz Miasta wraz dyrektorem biblioteki.
Klaudia Hyska, Karolina Tręda, Diana Włodarczyk, Beata Ślusarczyk i Jolanta Będkowska odczytały swe prace. Młodzież gimnazjalna, która przybyła na rozdanie nagród z uwagą i skupieniem słuchała prezentowanych prac nagradzając je gromkimi brawami.
Zaskakujących i ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć słuchając marzeń przelanych na kartki papieru. Wiele pomysłów, pragnień, marzeń wartych jest wprowadzenia w życie. Biblioteka ma być "miejscem spotkań", ma być miła, przyjazna i otwarta dla wszystkich. Tego oczekuje młodzież i te oczekiwania należy spełniać, powoli i sukcesywnie. Fragment pracy Klaudii Hyskiej:
W tym pomieszczeniu znajdują się jeszcze jedne drzwi, które prowadzą do największej części-serca biblioteki. Tam, gdzie cała podróż z książkami się zaczyna. Po środku stoi wielkie biurko zawsze uśmiechniętej i służącej pomocą pani bibliotekarki. Na nim karty czytelników, katalog z nowościami, kilka długopisów i � talerzyk z cukierkami. Każdemu będzie miło na dzień dobry zjeść coś słodkiego. W dni parzyste mogą być ciasta, a nieparzyste cukierki. Obok stałby kosz z różnymi czasopismami, które można poczytać na miejscu lub wypożyczyć.

 

Liczba odwiedzin : 1047
Podmiot udostępniający informację : Urząd Miejski w Przedborzu
Osoba wprowadzająca informację : Paweł Olczyk
Osoba odpowiedzialna za informację : -
Czas wytworzenia: 2008-05-08 14:30:56
Czas publikacji: 2008-05-08 14:30:56
Data przeniesienia do archiwum: Brak