Oddano do użytku Halę Sportową 

 

 

Oddano do użytku Halę Sportową

W piątek 14 września br o godzinie 10.00 odbyło się uroczyste oddanie do użytku Hali Sportowej przy zespole Szkolno-Gimnazjalnym w Przedborzu. Na otwarcie licznie przybyli: posłowie na sejm RP z województwa łódzkiego: Elżbieta Radziszewska, Halina Molka oraz Krzysztof Maciejewski, przedstawiciele władz wojewódzkich w osobie wicemarszałka województwa łódzkiego Stanisława Witaszczyka, władze powiatowe (starosta Mieczysław Zyskowski), wójtowie sąsiednich gmin, radni oraz mieszkańcy miasta. Gościem honorowym był proboszcz parafii Przedbórz Stanisław Szczypior, który poświęcił nowo otwartą halę. Podczas otwierającego uroczystość przemówienia burmistrz miasta Miłosz Naczyński podkreślił znaczenie jakie ma dla miasta posiadanie ośrodka sportowego. Szczególne miejsce w wystąpieniu burmistrza zajęły podziękowania skierowane do osób i instytucji, które przyczyniły się do tego, by w tak krótkim czasie hala mogła zostać oddana do użytku.
Symboliczne przecięcie wstęgi było sygnałem do rozpoczęcia części artystycznej uroczystości, przygotowanej przez młodzież ze szkoły podstawowej i gimnazjum w Przedborzu. W programie znalazły się m.in.: wystąpienie grupy tanecznej kierowanej przez panią Annę Żak oraz popisy sprawnościowe połączone z prezentacja historii sportów halowych w Polsce przygotowane przez gimnazjalistów. Gościnnie na uroczystości otwarcia wystąpiła grupa akrobatek z Klubu Sportowego "Piramida" oraz sportowcy kadry narodowej karate z Polskiego Związku Karate Tradycyjnego z Łodzi. Uroczystość uświetnił występ przedborskiej orkiestry pod kierownictwem pana Wojciecha Todynka.
Na zakończenie uroczystości na hali odbył się mecz pomiędzy drugoligowymi drużynami siatkarskimi: DELIC-POL NORWID z Częstochowy i RO.SA-BUD Radom.
Kierownikiem Hali Sportowej przy Zespole Szkolo-Gimnazjalnym jest pan Jarosław Koski.

 


Liczba odwiedzin : 886
Podmiot udostępniający informację : Urząd Miejski w Przedborzu
Osoba wprowadzająca informację : Paweł Olczyk
Osoba odpowiedzialna za informację : -
Czas wytworzenia: 2007-09-20 08:27:27
Czas publikacji: 2007-09-20 08:27:27
Data przeniesienia do archiwum: Brak