Program uroczystości 

 
 

 

Program uroczystości z okazji Święta 3 Maja w Przedborzu

Urząd Miejski w Przedborzu oraz Rada Miejska serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców miasta Przedborza do udziału w uroczystościach upamiętniających 217 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Obchody rocznicowe rozpoczną się ok godz.11.40 uroczystym przemarszem wraz z orkiestrą dętą z placu przed Urzędem Miejskim do Kościoła parafialnego.
O godz. 12.00 rozpocznie się Msza Św. w intencji Ojczyzny.
Po Mszy św. nastąpi przemarsz przy akompaniamencie orkiestry pod pomnik Partyzantów i Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz złożenie kwiatów. Ostatnim punktem uroczystości będzie wystąpienie przewodniczącego Rady Miejskiej w Przedborzu pana Józefa Zbigniewa Słoniewskiego z okolicznościowym przemówieniem w Miejskim Domu Kultury oraz uroczysta akademia przygotowana przez młodzież szkolną.

To jednak nie koniec atrakcji tego dnia. Jak co roku wraz z pojawieniem się cieplejszych dni Rada Rodziców z Gimnazjum w Przedborzu daje z siebie wszystko by przygotować jak najwięcej atrakcji podczas rokrocznie odbywającego się w Przedborzu FESTYNU SZKLNEGO. W tym roku wszystkich zainteresowanych zapraszamy na rynek w Przedborzu 3 maja około godz. 15.00. W programie zobaczymy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, którzy przygotowali m. in.: występy taneczne, występ zespołu instrumentalnego, spektakl "O Mirku Kłamczuszku" oraz "Historię Unii Europejskiej". Dodatkowym elementem programu będzie aukcja obrazów i program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i rodziców dzieci uczęszczających do Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego. Podczas festynu trwać będzie loteria fantowa. Wśród wielu atrakcyjnych nagród do wygrania jest m.in. telewizor ufundowany przez Burmistrza Miasta Przedborza, pana Miłosza Naczyńskiego oraz DVD, którego sponsorem jest przewodniczący Rady Miasta pan Józef Zbigniew Słoniewski. Przypominamy, że impreza ma charakter charytatywny, dlatego żaden z losów nie przegrywa. Na festynie nikomu nie zabraknie smakołyków, tradycyjnie wypiekanego kugla i napojów chłodzących. O godz. 22.00 rozpocznie się zabawa taneczna. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na rzecz Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Przedborzu.

Serdecznie zapraszamy i życzmy dobrej zabawy!

 

Liczba odwiedzin : 837
Podmiot udostępniający informację : Urząd Miejski w Przedborzu
Osoba wprowadzająca informację : Paweł Olczyk
Osoba odpowiedzialna za informację : -
Czas wytworzenia: 2008-04-30 14:59:44
Czas publikacji: 2008-04-30 14:59:44
Data przeniesienia do archiwum: Brak